Kłopoty z trawieniem?

Enterosgel należy zawsze mieć pod ręką.

  • Usuwa toksyny z jelit
  • Zwalcza różne schorzenia wywołane występowaniem biegunki u osób dorosłych i dzieci

Czym jest biegunka?

Biegunka objawia się częstszym wypróżnianiem luźnego stolca. Szczególnie ważna jest luźna konsystencja stolca: zwiększona częstotliwość wypróżnień nie zawsze jest biegunką. Ostrej biegunce zakaźnej może towarzyszyć gorączka lub wymioty.

Częstą przyczyną ostrej biegunki jest zatrucie pokarmowe (toksyny bakterii, które wyrosły w żywności), infekcje wirusowe lub bakteryjne

Co robić w przypadku wystąpienia biegunki?

Wystarczy wsypać Enterosgel do szklanki z wodą, wymieszać i wypić.
Spożycie jednej porcji o wielkości jednej łyżki stołowej 3 razy dziennie powoduje usunięcie dolegliwości.

Czas przyjmowania i dawkowanie

Dzieci:

1-3 lat przed zastosowaniem Enterosgelu należy skonsultować się z lekarzem.

1–6 lat 5g (ok. 1 łyżeczka lub 1/3 saszetki) rozcieńczone w 50-100 ml wody 3 razy dziennie.

7–14 lat: 10 g (ok. 2 łyżeczki lub 2/3 saszetki) rozcieńczone w 50-100 ml wody 3 razy dziennie.

Dzieci 15+ i dorośli

od 15 g do 22,5 g (około 1 łyżka stołowa lub 1-1,5 saszetki) rozcieńczone w 200 ml wody 3 razy dziennie.

Na początku leczenia (w 1. dniu) można podwoić pierwszą dawkę, a następnie kontynuować przyjmowanie pojedynczej dawki po każdym wypróżnieniu od 3 do 6 razy na dobę. Maksymalnie 8 dawek w pierwszym dniu.

W przypadku braku wypróżnienia przez 1-2 dni przerwać leczenie preparatem Enterosgel, zwiększyć ilość wypijanej wody i kontynuować leczenie po kolejnym wypróżnieniu.

Podczas leczenia przewlekłej biegunki można dostosować dawkę leku do konsystencji stolca i wypróżnień. Można stosować podwójną dawkę do 3 razy na dobę, jeśli stolec jest luźny lub zmniejszyć do pojedynczej dawki raz na dobę, jeśli stolec jest normalny. Przyjmować maksymalnie 6 dawek na dobę.

Przed podaniem dawkę należy rozcieńczyć w wodzie o temperaturze pokojowej.

Nawet jeśli przestrzegasz wszystkich zasad higieny osobistej i starannie unikasz wszelkich źródeł infekcji, biegunka i problemy jelitowe mogą Cię dopaść w każdej chwili - w domu lub w podróży.

Dlatego tak ważne jest, aby w domowej apteczce znalazł się selektywny enterosorbent Enterosgel.

Co robić w przypadku wystąpienia biegunki?

Podstawą każdego leczenia biegunki jest przyjmowanie płynów w odpowiednich proporcjach (pokrywających straty wywołane biegunką), ewentualnie suplementacja minerałów (zupy, niegazowana woda mineralna, roztwory nawadniające itp. We wszystkich biegunkach infekcyjnych zaleca się stosowanie obojętnego chemicznie adsorbentu Enterosgel.

Biegunka w czasie ciąży charakteryzuje się szczególnie nieprzyjemnym przebiegiem. Jednak nawet wtedy można stosować niniejszy produkt, gdyż jest on całkowicie bezpieczny. Nie wchłania się do krwiobiegu, dlatego może być stosowany również przy biegunkach u dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących.