Trápí vás průjmy?

Mějte ENTEROSGEL® vždy po ruce.

  • odvádí toxiny ze střeva
  • působí na různé typy průjmovitých onemocnění u dospělých a dětí

Co je průjem?

Průjem se projevuje jako častější vyprazdňování neformované stolice. Důležitá je zejména neformovaná konzistence stolice, zvýšená frekvence vyprazdňování není vždy průjem. Akutní infekční průjem může být doprovázen zimnicí nebo zvracením.

Častou příčinou akutního průjmu jsou otrava jídlem nebo nápojem (toxiny bakterií, které se v jídle pomnožily), virové nebo bakteriální infekce. Příčinou může být také porušení diety nebo léčba antibiotiky.

Co dělat při průjmech?

Jednu polévkovou lžíci ENTEROSGEL® rozmíchejte ve sklenici vody a vypijte. Užívejte 3x denně nebo podle potřeby.

DOBA UŽÍVÁNÍ A DÁVKOVÁNÍ

Věk Dávka Jak často
Dítě do 1 roku 2,5 g (= ½ čajové lžičky) rozředěno v 7,5 – 15 ml vody 3krát denně
Dítě 1-6 let 5g (= 1 čajová lžička) rozředěno v 50-100 ml vody 3krát denně
Dítě 7-14 let 10 g (= 2 čajové lžičky) rozředěno v 50-100 ml vody 3krát denně
15+ a dospělí 15 g až 22,5 g (= 1 polévková lžíce nebo 1-1,5 sáčku) rozředěno v 200 ml vody 3krát denně

Délka léčby přípravkem ENTEROSGEL® je:

  • 3 až 5 dní u akutního průjmu
  • až 30 dní pro IBS-D

Před použitím u dětí mladších 3 let se doporučuje poradit se s lékařem.

  • Na začátku léčby (1. den) můžete první dávku zdvojnásobit, a poté pokračovat s jednotlivou dávkou po každé stolici. První den můžete užít až 8 dávek.
  • Během léčby chronického průjmu můžete upravit dávkování tak, aby odpovídalo konzistenci a četnosti stolice. Můžete užívat dvojnásobnou dávku až 3krát denně, pokud je vaše stolice řídká, nebo snížit na jednu dávku denně, pokud je vaše stolice normální. Denně můžete užít až 6 dávek.

I když dodržujete všechna pravidla osobní hygieny a pečlivě se vyhýbáte veškerým zdrojům infekce, průjem a střevní potíže vás mohou zastihnout v libovolnou chvíli — doma i na cestách.

ENTEROSGEL® snižuje četnost vyprazdňování stolice a trvání průjmu.

Co na průjem?

Základem terapie všech průjmu je zejména dostatečný příjem tekutin (pokrytí ztrát způsobených průjmem) případně doplnění minerálu (polévky, minerální voda bez bublinek, rehydratační roztoky atd.) a dietní opatření. U všech infekčních průjmu je vhodné použit chemicky neutrální selektivní střevní adsorbent ENTEROSGEL®.

Průjem v těhotenství je obzvláště nepříjemný. I v tomto období můžete přípravek užívat, je zcela bezpečný. Nevstřebává se do krve, proto jej můžete použít i při průjmu u dětí a těhotných a kojících žen.

Tato webová stránka používá soubory cookies.
Některé jsou nezbytné pro správné fungování webové prezentace. Další, pro které potřebujeme váš souhlas, mohou obsahovat osobní údaje (např. jak procházíte naše stránky a jaký obsah vás zajímá) a využíváme je zejména k analytickým účelům.

Kliknutím na tlačítko "Přijmout vše" dáváte souhlas s ukládáním veškerých souborů cookies.