Dovolená bez průjmů

Rádi cestujete a často jezdíte na služební cesty nebo na dovolenou? V takovém případě přidejte do své lékárničky ENTEROSGEL®.

Problémy s trávením a průjmem mohou během dovolené nastat z celé řady důvodů. Během dovolené se často setkáváme s jídlem a vodou, na které náš organizmus není zvyklý. Kromě toho dochází ke změnám teplot, které jsou pro nás neobvyklé.

Lékaři se domnívají, že častý výskyt průjmu u osob na cestách může být spojen s porušováním pravidel osobní hygieny (nemyté ruce), nutností návštěv restaurací a jiných zařízení veřejného stravování.

Častou příčinou problému se stává voda, mléko, kulinářské výrobky, maso, vejce. Turisté mohou onemocnět například po vypití vody z místních zdrojů, včetně případů, kdy polknou vodu během koupání. V nekvalitních potravinách a vodě se hojně vyskytují mikroorganizmy, viry a parazité způsobující choroby.

Riziko nákazy střevní infekcí je vysoké nejen u osob, které navštěvují exotické země, ale i u těch, kteří tráví volno na vlastní chatě nebo doma.

Pokud jsou střevní problémy lehčího charakteru, můžeme je zvládnout vlastními silami, v těžkých případech je třeba vyhledat lékaře!

ENTEROSGEL® zabírá rychle a vy si můžete svou dovolenou naplno užít

V případě průjmu je nejlepším řešením šetřící dieta s omezením tepelně nezpracovaného ovoce, plodů a zeleniny.

Je třeba zvýšit příjem tekutin (šťáv, čaje, vody).

Je doporučeno rovněž užívat přípravky, vylučující toxiny z organimu – střevní adsorbenty. Moderním, avšak již dobře známým enterosorbentem je ENTEROSGEL®. Díky svému poréznímu povrchu přispívá k vyloučení toxinů a škodlivých látek, jež jsou příčinou nemoci.

Je třeba mít na paměti: Pokud máte horečku, krev ve stolici, známky dehydratace, šest nebo více stolic během posledních 24 hodin, současné průjmy a zvracení, silné nebo neustálé bolesti břicha, vyhledejte co nejdříve lékařskou pomoc, zejména jde-li o děti.

Tato webová stránka používá soubory cookies.
Některé jsou nezbytné pro správné fungování webové prezentace. Další, pro které potřebujeme váš souhlas, mohou obsahovat osobní údaje (např. jak procházíte naše stránky a jaký obsah vás zajímá) a využíváme je zejména k analytickým účelům.

Kliknutím na tlačítko "Přijmout vše" dáváte souhlas s ukládáním veškerých souborů cookies.