Vysoké ocenění výzkumu týmu značky ENTEROSGEL® v léčbě syndromu dráždivého tračníku (RELIEVE IBS-D) ve Velké Británii

Distributor ENTEROSGEL® ve Velké Británii ve spolupráci s největší britskou společností v oblasti výzkumu péče o zdraví (NIHR) se stal finalistou prestižního ocenění PharmaField Innovation Asad (Team) za virtuální zkušební verzi léčby syndromu dráždivého tračníku (RELIEVE IBS-D).
Tato cena je každoročně udělována týmu pracujícímu v britském farmaceutickém průmyslu a výrobě zdravotnických prostředků, který v průběhu roku prokázal mimořádnou schopnost prosazovat nové přístupy podporované organizací NHS (National Health Service). Společný projekt EnteroMedu s NIHR vedl k rychlému náboru do jedné z prvních plně virtuálních intervenčních klinických studií v Anglii.
Virtuální studie jsou pokusy o vzdálený přístup, které pomocí digitální technologie umožňují nábor do klinických studií, aniž by pacient musel navštívit náborové pracoviště. To snižuje riziko nákazy v pandemickém prostředí a stejně důležité je, že umožňuje více pacientům zapojit se do projektu bez ohledu na to, kde se právě nalézají. Pro NHS se jednalo o průlomový úspěch.
Profesor Yan Yiannakou, klinický ředitel společnosti NIHR Patient Recruitment Centre řekl: „Jsem rád, že jsem byl uznán jako finalista práce, kterou jsme provedli při realizaci virtuální zkoušky RELIEVE IBS-D. Syndrom dráždivého tračníku je běžný a způsobuje mnoho utrpení, ale jeho léčba je omezená. Byli jsme odhodláni vyzkoušet tuto novou léčbu a navzdory výzvám jsme to dokázali díky třem klíčovým faktorům: silná spolupráce, ochota inovovat a zájem naslouchat našim pacientům.“
PharmaField Innovation Asada s tradicí 21 let patří mezi nejoceňovanější ve farmaceutickém průmyslu v celé Velké Británii. Společnost EnteroMed, která je distributorem ENTEROSGEL® v Británii, se specializuje na navrhování a realizaci klinických studií zdravotnických prostředků. Nominace na Pf Awards je oceněním jejich úspěšného projektu v roce poznamenaném kovidovou pandemií.  

Tato webová stránka používá soubory cookies.
Některé jsou nezbytné pro správné fungování webové prezentace. Další, pro které potřebujeme váš souhlas, mohou obsahovat osobní údaje (např. jak procházíte naše stránky a jaký obsah vás zajímá) a využíváme je zejména k analytickým účelům.

Kliknutím na tlačítko "Přijmout vše" dáváte souhlas s ukládáním veškerých souborů cookies.