Trápí vás zažívací potíže?

Mějte Enterosgel vždy po ruce.

  • odvádí toxiny ze střeva
  • působí na různé typy průjmovitých onemocnění u dospělých a dětí

Co je průjem?

Průjem se projevuje jako častější vyprazdňování neformované stolice. Důležitá je zejména neformovaná konzistence stolice, zvýšená frekvence vyprazdňování není vždy průjem. Akutní infekční průjem může být doprovázen zimnicí nebo zvracením.

Častou příčinou akutního průjmu jsou otrava jídlem nebo nápojem (toxiny bakterií, které se v jídle pomnožily), virové nebo bakteriální infekce. Příčinou může být také porušení diety nebo léčba antibiotiky.

Co dělat při průjmech?

Stačí rozmíchat Enterosgel ve sklenici vody a vypít.
3x denně jednu polévkovou lžíci a budete v pohodě!

DOBA UŽÍVÁNÍ A DÁVKOVÁNÍ

Děti:

1-3 roky se doporučuje poradit se před užíváním ENTEROSGELU s lékařem.

1-6 let: 5 g (přibližně 1 čajová lžička nebo 1/3 sáčku) rozředěno v 50–100 ml vody 3 krát denně.

7-14 let: 10 g (přibližně 2 čajové lžičky nebo 2/3 sáčku) rozředěno v 50-100 ml vody 3 krát denně.

Děti ve věku 15+ a dospělí:

15 g až 22,5 g (přibližně 1 polévková lžíce nebo 1-1,5 sáčku) rozředěno v 200 ml vody 3 krát denně.

Před podáním rozřeďte dávku ve vodě, která má pokojovou teplotu.

Na začátku léčby (Den 1) můžete zdvojnásobit první dávku a pak pokračovat s jednotlivou dávkou po každé stolici, a to 3 až 6 krát denně. První den maximálně 8 dávek.

Léčbu Enterosgelem přerušte, pokud 1–2 dny nemáte stolici, zvyšte příjem vody a pokračujte v léčbě po další stolici.

Během léčby chronického průjmu můžete upravit dávkování tak, aby odpovídalo konzistenci a četnosti stolice. Je možné užít až dvojnásobnou dávku 3 krát denně, pokud je stolice řídká, nebo snížit na jednu dávku 1 krát denně, jestli že je stolice normální. Maximálně lze užít 6 dávek denně.

I když dodržujete všechna pravidla osobní hygieny a pečlivě se vyhýbáte veškerým zdrojům infekce, průjem a střevní potíže vás mohou zastihnout v libovolnou chvíli — doma i na cestách.

Proto je tak důležité mít v domácí lékárničce selektivní enterosorbent Enterosgel.

Co na průjem?

Základem terapie všech průjmu je zejména dostatečný příjem tekutin (pokrytí ztrát způsobených průjmem) případně doplnění minerálu (polévky, minerální voda bez bublinek, rehydratační roztoky atd.) a dietní opatření. U všech infekčních průjmu je vhodné použit chemicky neutrální selektivní střevní adsorbent Enterosgel.

Průjem v těhotenství je obzvláště nepříjemný. I v tomto období můžete přípravek užívat, je zcela bezpečný. Nevstřebává se do krve, proto jej můžete použít i při průjmu u dětí a těhotných a kojících žen.